Nearest LUSTi skis testing: 11.4.2024 Austria - Pitztal.

0
0 EUR

LUSTI TEAM

Nikola Sudová - reprezentantka ČR v jízdě na boulích

V roce 2010 začala naši značku reprezentovat boulařka Nikola Sudová. Lyže na tuto disciplínu jsou specifické tím, že je při jejich výrobě použito několik vrstev skelného laminátu v různých vazbách. Jedná se o velmi úzké a tvrdé lyže, u kterých není kladen důraz na jízdní vlastnosti. Díky Nikole Sudové, měly lyže LUSTi možnost proniknout i na Olympijské hry do Vancouveru a do Sochi.


Daniel Honzig

Dalším závodníkem je Daniel Honzig, který značku LUSTi reprezentuje v jízdě v boulích.

Řekl o nás

"Značku LUSTI jsem poprvé objevil asi před pěti lety, kdy jsme společně s Nikolou Sudovou přemýšleli, na jakých lyžích budeme závodit. Já jsem do té doby jezdil na boulových K2, ale ty se změnily k horšímu, a tak jsme hledali nástupce. V prvním roce jsme ladili celé složení lyže (od designu, po tvrdost až šířku…) Ve finále nám LUSTI vytvořilo lyže na míru dle našich představ. Tuto značku nemá každý a to se mi zamlouvá. Lyže se vyrábějí s láskou v rodinné firmě v Podkrkonoší. Nyní mám každý rok stejné lyže jen s jiným designem. Těším se na další spolupráci."


Daniel Honzig

Zuzana Hnyková

Další závodnicí je Zuzana Hnyková (15 let). Úspěšná mladá závodnice z Jablonce nad Nisou. Letos vybojovala titul mistryně ČR a zařadila se tak do juniorské reprezentace. V roce 2019/20 se poprvé postaví na evropské závody a nové boulové lyže od LUSTI budou u toho.

Řekla o nás

"Na lyžích značky LUSTI jezdím jen tři roky, ale i tak jsem měla možnost je vyzkoušet za všech podmínek a jsem s nimi velmi spokojená. Protože jsem holka, je pro mě velmi důležitý design lyží a těší mě, že je tak nápaditý. Díky dřevěnému jádru mají výborné vlastnosti, které využiji v extrémních podmínkách při jízdě v boulích a při náročných skocích. Nespornou výhodu spolupráce s rodinnou firmou LUSTI je jejich schopnost reagovat na složení lyží podle potřeby závodníků."

Zuzana Hnyková


Tomáš Peč

Dalším závodníkem je Tomáš Peč, který značku LUSTi reprezentuje ve freestylovém lyžování.

Řekl o nás

"Jsem 17-ti letý freeskier z Prahy, člen České juniorské reprezentace. Podporovaný firmou Lusti jsem již 2. sezónu, za což jsem moc rád. Lyže LUSTI jsou podle mého názoru nejlepší lyže, jaké jsem měl příležitost vyzkoušet a to nemluvím jen o lyžích na freestyle, na jejichž vývoji se podílí můj bratr Michal Peč. Stejně tak jako on, jsem od mala jezdil závodně v brankách a měl sem příležitost vyzkoušet i slalomové lyže od firmy LUSTI a musím říct, že jsem byl nad míru spokojen. Jsem rád že jsem součástí týmu a těším se na další spolupráci."


Tomáš Peč

Michal Peč

Dalším závodníkem je Michal Peč, který značku LUSTi reprezentují ve freestylovém lyžování.

Řekl o nás

"S firmou LUSTI spolupracuji a podílím se na vývoji freestylových a freeridových lyží už 6 let. Momentálně působím jako trenér české juniorské reprezentace.Jsem rád, že s firmou mohu spolupracovat a vážím si jejího profesionálního přístupu. Vystřídal jsem mnoho lyží všech značek a mohu říct, že z hlediska kvality lyže bez sebemenšího zaváhání konkurují všem světovým firmám! Ze sortimentu lyží si vybere jak úplný začátečník, tak i ten nejpokročilejší freeskier a freerider. S lyžemi jsem naprosto spokojen a rozhodně bych za jiné neměnil, mohu jen všem doporučit!"


Michal Peč

František Jetmar

Stejně jako Michal Peč, tak i František Jetmar reprezentuje značku LUSTi ve freestylovém lyžování, ve kterém nás reprezentoval i na mistrovstí světa juniorů.

Řekl o nás

"Jsem z rodiny sjezdových lyžařů, takže jsem se nejprve odmala věnoval sjezdovému lyžování. Freeskiingu se věnuji šestým rokem. V sezóně 2008/2009 jsem poprvé vyzkoušel Freestylové lyže LUSTI. Na další sezónu jsem si koupil svoje vlastní a začal na nich téměř denně trénovat. Po dvou letech na lyžích LUSTI jsem chtěl vyzkoušet i jiné lyže a k tomu jsem dostal nabídku od firmy Coreupt, abych jezdil za jejich lyže. Postupně jsem ale zjistil, že mi více vyhovovali "Lušťovky" a po dvou sezonách jsem se k nim vrátil. Myslím si, že lyže LUSTI mi vždy neuvěřitelně seděli a jsem s nimi nadmíru spokojený dodnes. V loňském roce se mi na těchto lyžích podařilo zajet tyto výsledky:

1. místo - Český pohár (kategorie junioři), Pec pod Sněžkou
2. místo - Mistrovství České republiky (kategorie junioři), Pec pod Sněžkou
30. místo - Mistrovství světa juniorů, Valmalenco - Itálie
4. místo - Horsefeathers Iron jam, Železná ruda
8. Místo - Český pohár, Vítkovice

Na lyžích LUSTI se mi líbí, že jsou tvrdé, tudíž se s nimi skvěle skáče jak na velkých, tak na malých skocích, ale zároveň jsou hravé a lehce ovladatelné na Jibech. Také velmi obdivuji a vážím si ochoty ze strany firmy LUSTI, která mi dokáže pomoct s jakýmkoliv problémem, co se týká lyží. V mém sportu je běžné, že se lyže při pádu nebo při větším nárazu zlomí, ale u těchto lyží se mi to ještě nepodařilo, což ukazuje kvalitu lyže. Je skvělé mít jistotu, že vás lyže podrží, když přelítáváte skok. Teď už vím, že jsem si vybral dobře a osobně si nedokážu představit, že bych měl na nohách jiné lyže."


Fanda Jetmar

Pavel Čiháček

Dále je to Pavel Čiháček, vícemistr světa v jízdě na ski bobech.

Řekl o nás

"S LUSTi jsem začal spolupracovat před sezonou 2013/2014. Překvapila mne nesmírná obětavost a zápal do výroby lyží pro skibobový sport. Hned v premiérové sezóně nové lyže předčily nejen moje očekávání svojí spolehlivostí a chováním. I v náročnějších závodních podmínkách, zejména na ledu, jsou lyže LUSTI nekompromisní a dělají přesně to, co po nich člověk chce.

Lyže LUSTi mi v sezone 13/14 dopomohly k 2. místu v Super-G na Mistrovství světa a okamžitě získaly popularitu i mezi zahraničními týmy. Těším se na další spolupráci."


Pavel Čiháček

Matýsek Mašek

Dalším závodníkem je Matýsek Mašek, který značku LUSTi reprezentuje v alpském lyžování.

Řekl o nás

"Ahoj, já jsem Matýsek Mašek, je mi 8 let a jsem nejmladší člen Lusti teamu.
Pocházím z malé vesnice na jihu čech. Táta mne začal brát na hory, když mne bylo 3,5 roku a začal jsem se učit lyžovat. Šlo mi to velice rychle a lyže jsem si oblíbil natolik, že jsem na nich zůstal jezdit pořád.
Již od mala jsem chtěl jezdit na lyžích v branách a k tomu ještě dobře skákat a tak se věnuji alpskému lyžování.
Lyže LUSTi mne provázejí celou moji závodní lyžařskou kariéru.
První lyže LUSTi(JT race) jsem dostal k Mikuláši,když mne bylo 5 let a tu sezónu jsem se na nich stal absolutním vítězem Bázumského poháru, což je série 4 závodů pro neregistrované lyžaře do 15 let věku, ve 4 různých Šumavských střediscích.
V 6 letech jsem se stal absolutním vítězem 6. série s ČT Sport na vrchol ve Špindlu na sjezdovce Stoh kategorie - mladší chlapci.
V 7 letech v letošní sezóně, již jako držitel FIS licence, v kategorii U8, jsem dosáhl svých největších úspěchů.
Nejdříve jsem se stal mistrem oblasti Mühlviertel v obřím slalomu na Hochfichtu na sjezdovce Zwieselbergabfahrt (FIS – Strecke), její spodní část a to samé na stejné sjezdovce, jsem pak zopakoval při Mistrovství Hornorakouska, kde jsem obsadil také první místo.
Moc si vážím toho, že mohu být ve stejném teamu s takovými výbornými závodníky, jako je Nikola Sudová, Matěj Retzer, Pavel Čiháček a jiní a děkuji tímto firmě LUSTi za podporu i za to, že když jsme v minulosti potřebovali s tátou poradit v lyžování, věděli jsme, že se můžeme na firmu LUSTi kdykoliv obrátit.
V současné době jezdím juniorskou závodní verzi lyží LUSTi a to JRT SL a JRT GS. Tyto lyže jsou velmi stabilní při vysokých rychlostech a mají neuvěřitelné zrychlení při výjezdu z oblouku, oproti jiným lyžím, na kterých jsem doposud jezdil. Jsem s nimi moc spokojený."


Matýsek Mašek

Lucie Luštincová, Radoslav Groh

V současné době se věnujeme velmi pečlivému vývoji skialpových závodních lyží. I v této kategorii máme dva reprezentanty – mistryni České republiky juniorů Lucii Luštincovou a mistra republiky Radoslava Groha.

Řekli o nás

"Na lyžích LUSTi jezdím asi od jak živa. Už jako malá jsem se začala závodně věnovat sjezdovému lyžování, u kterého jsem zůstala asi 9 let a vždy jsem byla věrná značce LUSTi. S lyžemi jsem byla vždy maximálně spokojená, a proto nebyl jediný důvod, abych změnila značku, když jsem začala dělat závodní skialpinismus. Lyže LUSTi nezklamaly - jsou lehké jako pírko a ve sjezdu přitom poslouchají přesně tak, jak mají. Věřím, že na nich dosáhneme ještě mnoha úspěchů."


Lucie Luštincová

Michael Turek

Dalším členem našeho týmu je Michael Turek, který je profesionálním instruktorem lyžování a reprezentantem ČR v telemarkovém lyžování.

Na volné patě jezdí od roku 2003. Od sezony 2011/2012 se s přestávkami účastnil závodů telemarkového světového poháru a v roce 2013 se účastnil telemarkového MS ve Španělsku. V sezoně 2011/2012 natočil motivační telemarkový projekt TELEfilm, jehož partnerem byla naše firma. V sezoně 2014/2015 zvítězil v celkovém hodnocení českého telemarkového poháru. Lyžování se posledních pár let věnuje na plný úvazek jako instruktor lyžování (a telemarkového lyžování). Procestoval spoustu lyžařských destinací téměr po celém světě. Mimo jiné se s lyžemi LUSTI podíval do Ohňové země v Argentině, pracoval tři zimní sezony na Novém Zélandu, dvě zimy lyžoval/pracoval v Japonsku. Věnuje se i vzdělávání budoucích instruktorů lyžování jako lektor v Asociaci profesionálních učitelů lyžování ČR.

Řekl o nás

„Na lyžích LUSTI jezdím již více než 10 let. Nejprve samozřejmě hlavně na normálním alpském vázání, poté jsem postupně začal montovat na Lušťovky vázání telemarková. Naše rodinná firma lyže LUSTI prodává a testuje, takže se myslím, že je znám vcelku dobře a hlavně jsem s nimi moc spokojený. Pro práci instruktora volím dle podmínek, ale spíše vždy sahnu po lyži delší a univerzálnějsí. Pro jízdu v branách, na telemarku nebo alpine určitě RT GS. Ty jsou moje oblíbené. V japonském prašanu se nad míru osvědčily Vertigo a Krako. Tak hurá na kopec :-) !! "


Michael Turek

Petr Záhrobský, trenér ČR

Na lyžích LUSTi trénuje a pracuje Mgr. Petr Záhrobský nejúspěšnější trenér České republiky, který přivedl své svěřence k titulu mistra světa, vítězstvím a pódiovým umístěním ve světových a evropských pohárech a nespočetným úspěchům ve FISových závodech a mnoha titulům na mistrovství ČR v alpském lyžování.